Reference

Katharina & Nikolas

8. září 2018 Villa Richter

 

Monika & Karol

8. srpna 2018 Chateau Mcely

Pekny den prajem, Marketka.

S kytkou a kvetmi sme na svadbe boli ohromne spokojni a dakujeme este raz za skvelu spolupracu.

Ak by ste chcela pouzit nejake fotky svojej prace, kludne.

Majte fajn vikend,

Monika

 

Barbora & Lukáš

25. srpna 2018 Chateau Mcely

Hezky den, Marketo,

Mame se moc dobre, doufam, ze Vy take! Posilam Vam odkaz, kde jsou vsechny nase fotky, at si stahnete, co se Vam bude libit. :) 

Jeste jednou moc dekujeme za vse, urcite Vas budeme doporucovat dale. :)

Mejte se krasne,

Bara


Bára & Tomáš

1. září 2017 Chateau Mcely

Markét,

Nedokážu ani slovy popsat jakou nádheru, jste nám připravila. I když počasí bylo děsivé, tak jsem zažila i díky Vám ten nejkrásnější den.

Vše bylo dokonalé a květiny moje gusto.

Děkuji Bára

 

Míša & Ron

4. srpna 2017

Salabka

Markéto, dobrý den,

Chtěla jsem Vám strašně moc poděkovat za nádherné květiny, věnečky a výzdobu. Vsechno bylo překrásné a vsichni nám to moc chválili.

nedávno jsme od Pavlíny dostali fotky a říkala jsem si, že se s Vámmo o pár z nich podělím... kdyby se Vám třeba někdy na něco hodily. Vše bylo nádherné a družičky byly s věnečky a kyticemi také moc spokojené.

Ještě jednou moc děkujeme za nádherné dekorace a květiny a neuvěřitelně rychlou a skvělou spolupráci.

Mějte se krásně a přeji Veselé a klidné Vánoce a úspěšný rok 2018.

Míša ze srpnové svatby na Salabce.

 

Gabriela v Catheral cafe

2. září 2017

Dobry den, Marketko, moc dekujeme za uzasne kvetiny, cela svatba se povedla a vsechno to tam do sebe perfektne zapadalo. Z kvetin byli vsichni nadseni a hned se ptali odkud je mame, tak rozdavam kontakt jako diva. 

Az budou fotky, tak vas na facebooku oznacime a  nejake poslu, at mate na ukazku. :-) 

Jeste jednou moc dekujeme, az uvidite fotky, budete nadsena. :-))

Mejte se fajn, Gabca. 

 

Markéta & Kamil

16. září 2017

Milá Markéto,

moc Vám děkujeme za snovou výzdobu. Sice jsme věděli, že umíte dělat krásné věci, ale že dokonce kouzlíte, to jsme se dozvěděli až na svatbě :)

Plus Vám ještě posílám fotky ze svatby od Katky Koncal.

Ještě jednou Vám moc děkujeme za tu krásu.

Markéta

 

André & Marcel

26. 7. 2017

Maltézská zahrada

Marketka!!

Chcem sa ti este raz podakovat za perfektne organizaciu, aranzma vsetkeho a prekrasne kvety!! Vsetko podla predstav and more!!

Dakujem aj celemu tvojmu timu - kocky aj Terezka boli super!!

Drzim palce na zvysok bizi sezony, velmi rada som ta spoznala a urcite budem odporucat dalej!! Bolo potesenim s tebou spolupracovat!!

Andrea

 

Sandra & Rosťa

22. dubna 2017

Hezký dobrý den Markéto,

 chtěli bychom nejen Vám ale celému týmu Inspirita poděkovat za vaši dokonalou a nad všechna očekávání úžasně odvedenou práci. Od venkovní výzdoby, romantické slavobrány až po nádherné květiny, ze kterých byli nejen všichni svatebčané, ale hlavně my dva naprosto unešeni. Díky vám budeme mít pohádkové fotky a památku, na kterou budeme rádi vzpomínat. Ze své zkušenosti mohu s čistým svědomím říct, že umíte splnit i nejtajnější přání puntičkářských nevěst na nejvyšší úrovni.

 Rovněž si moc vážíme Vaší profesionality, skvělé komunikace během příprav a realizace. Moc dobře víme, že v dnešní době tyto skutečnosti nejsou samozřejmostí a mnohdy pokulhávají...

Doufáme a věříme, že budete mít v budoucnu práce nad hlavu, protože si zasloužíte tisíce dalších spokojených klientů, nevěst a ženichů, ... :)

 Přejeme Vám mnoho úspěchů, kouzlení s květinami a dekoracemi.

 Moc vás zdravíme, a rádi se k Vám při další příležitosti vrátíme!

 Sandra a Rosťa <3

 

Jana & Pierre Emmanuel

6th of August 2016 Augustine

Bonjour Marketa,

Jana and I, we would like to thank you for the beautiful decoration you have done for us and the great taste. You participated to make our day better J

Also we would love to invite you at our place in order to bring some flowers and plants in the decoration in our Flat and balcone, because this is something we are missing today J

No rush for that, just let us know if you would like to do it and when you would be available, and we would be really happy for it J

Have a great day and week and holidays if you are on holidays

And again thousands of Thanks J

Pierre Emmanuel & Jana DIONNET ;-)

 

Willa & Tomas

2nd of July 2016 Chateau Mcely

Hi Marketa,

Thank you for the beautiful flowers and decor! Chateau Mcely looked beautiful and you brought our vision to life. 

You were such a pleasure to work with and l really appreciate your flexibility and professionalism. If you ever need us to write a referral, photos or anything, please let us know! :)

Thanks,

Willa 

 

Josephine & Jiri

8th of July 2016 Karlstejn

Awww Marketa it was beautiful. Thank you and Irena for the excellent job with decoration. We didn't get a chance this morning to thank her personally but I am very grateful for your amazing work together. Everything I prayed and hoped for our wedding came true and I cannot wait to share some pictures with you when we get them soon.

You are the Best,

Hugs

Jossy and Jiri

 

Monika & Jeremiash

Date:  5th of October 2015

Venue: St. Nicholas church & Zofin palace

 
Jackie & Jeremy

Date:  3rd of July 2015

Venue: Chateu Mcely

 
Emme & David

Date:  April 2015

Venue: Aria hotel

Maria & Eugeny

Date:  September 2014

Venue: Prague gardens

Dear Marketa,

We want to thank you for the great decoration of our ceremony and reception. Everyting was according to our dreams. Everything was provided in time and we would like to thank you for your punctuallity in tought conditions.Decor of the ceremony and reception was very beautiful, all of our guests took photos and were impressed.

Thank to you and your team.

Maria and Evgenii

 

Kate & Kostya

Date: 27th of September 2014

Venue: Chateau Mcely

Dear Marketa!
Thank you once again for all that you've done for my wedding! It was absolutely gorgeous!
A friend of mine Vera Pochueva asked me for your email as she is the owner of a journal  - she has some proposals for an interesting projects. 
Thank you once again!
God blessed me to have you as my decorator.
Many thanks and hugs,
Kate
 

 

Yurina & Philip

Date: 26th of July 2014

Venue: Chateau Mcely

Dearest Markéta,

 

Philip and I wanted to say a huge thank you to you and your wonderful team, Irena and Karolina, for making our wedding day so special! Absolutely everything, from the flower arch to the table decor to the bouquets, were done with the utmost precision and care-- we are truly privileged to have had such a talented person make our wedding so beautiful! We are extremely grateful for all of your very hard work! Děkujeme mockrát!

We are back in the UK now, but have the most wonderful memories to cherish. I will send you some photos, but here is one from Pavlina :) The flowers were gorgeous! When you have a moment, would you mind sending me your address?

Love,

Yurina & Philip 

 
Rania & Dordzhi

Date: 28th of September 2014

Venue: Chateau Mcely

Hello Marketa, 

Yes, sure you can use the photos, the photos looked nice because you played a big part in making them look nice, the flower arrangements were perfect :) 

Thank you!

Rania 

 

Martina & Chris

Date: 6th of June 2014

Venue: Capi hnizdo

Hi Marketa,

Thank you so much for all your hard work creating such beautiful flowers and decor! It was so perfect, just as I had imagined :) I had so many compliments as to how perfectly the wedding went and you and Natalie were a very large part of that!!

Much gratitude,

Marti and Chris

 

 

Jitka & Daniel

Date: 5th of October 2013

Venue: Chateau Mcely

Dear Marketa,

I have been thinking for a while how to express my feelings; yet the only words that come up to my mind are „Thank you for all“.

After our first meeting I immediately knew that I had encountered a great professional that works with passion, love and attention to details. Such a person is hard to find nowadays. Every single design and arrangement was fine-tuned with precision and met all our expectations to the point.

Dear becoming brides, with all the confidence turn to Marketa when you start thinking about the design of you Big Day. She will not only assist you and make recommendations but also be there for you listening to your wishes. This is also very important

Marketa, thank you once again

With kind regards Jitka Seiner

 

Katarina & Frank

Date: 10th of Augustine 2013

Venue: Zofin garden

 

Cyndia & Honza

Date: 26th of July 2013

Venue: Chateau Mcely

Hi Marketa,

 

Thank you for the email. I've been meaning to write you these days. First of all I wanted to thank you again for such amazing flowers for the wedding! I think the purple and peach colors turned out really well! Also the smilebox background was so nice! I've just gotten the photos from the photographer. I think I will need a few days to organize them and upload them. I will definitely send you the link of the photos when I'm done. I have good photos of everything except for the bouquet. Even though the bouquet was in almost all my photos but I didn't get a close up photo of it. If you want I can upload some shots where I'm holding the bouquet? Let me know also if you want photos of the rose buttonholes and the flower headband on the flower girl. 

Have a nice weekend!

Best Regards,

Cyndia