[[en]]Services[[cz]]služby

Let´s do what we love and do a lot of it!

[[en]]Services[[cz]]Služby

[[cz]]event & svatební design [[en]]Custom EVENT & wedding design

[[en]] We collaborate with our clients and planners to shape something special for your event. Think of it like picking the perfect theme, color vibe, and overall style that not only sets the mood for your celebration but also nails your unique vision. It's not just planning; it's about creating an experience that's all yours and totally one-of-a-kind. Should you have your own vision for your event or wedding florals, please share your ideas, and we'll listen attentively to develop a customized proposal to bring your floral dreams to fruition on your special day. Let's bring your floral dreams to life together!

[[cz]]Vaše spokojenost je naše radost a proto Vám nejprve nasloucháme a snažíme se Vám porozumět a teprve pak navrhujeme s Vámi a pro Vás. Cílem naší spolu-práce jak s Vámi našimi klienty, tak s agenturami je, aby vzniklo něco jedinečného, prostě o Vás a pro Vás. Moc rádi připravíme design, vizuální styl celé svatby či jiné události. Vybrat barvy, styl, materiály, struktury, květiny, nábytek, to je to, co nás baví. Pokud ale máte o vizuální stránce již jasno, rádi Vám pomůžeme podthrhnout Vaší událost květinami či dalšími dekorativními prvky. Pojďme spolu vytvořit něco krásného a jedinečného!

love & joy

[[cz]]InteriÉry[[en]]Interiors

[[en]]Let' s invite the beauty of nature inside. When it comes to decorating the interiors, I believe it is essential to respect the space and its intended purpose. We can help you create a green jungle in your space as well as discover distinctive pieces that will truly stand up in your interior.  My second passion lies in the world of interior design, and alongside my dear friend Mona we have created our beloved LAV. studio, where we let our creativity run wild!

[[cz]]Je krásné a inspirativní mít přírodu stále kolem sebe. Věřím v design založený na respektu k danému prostoru a jeho účelu. Takže ať již máte rádi green jungle styl a nebo hledáte spíše unikátní kousky, které Vašemu prostoru dají nový rozměr, jsme tu pro Vás. Mojí druhou vášní je interiérový design. Mám velkou radost, že se nám spolu s mou drahou kamarádkou Monou podařilo založit naše LAV. studio, kde tvoříme interiéry s LAV.

Be creative

[[cz]]Inspirace[[en]]Editorial styling

[[en]]Let your imagination to soar freely, unrestricted by limits or borders. It' s about storytelling, creativity, freedom to express yourself using a unique visual language. I love the whole process of combining colors, textures, shapes, playing with flowers to evoke a specific mood or atmospere. The passion for styling is connected with the joy of working as a team to bring a shared vision to vibrant life.


[[cz]]Editorial styling, tak tuhle freestyle disciplinu já prostě miluju. Nechat se unášet bez limitů a hranic.  A co je cílem? Řekla bych, že navzájem se inspirovat, obohacovat a dělat si radost a především spolu spolu-pracovat, naslouchat si tak, aby vzniklo něco jedinečného. Moc doufám, že se Vám budou naše inspirace líbit, stejně tak, jako nás moc bavilo je tvořit.

Let' s plaz

[[cz]]Půjčovna [[en]]Rental services

[[en]]In recent years, we have dedicated ourselves to handpicking items that align with our customer' s preferences and needs, resulting in curated collection available for rent. The majority of our inventory is crafted and uniquely tailored by local producers. I believe that rental services not only save costs but also contribute to reducing enviromental impact. Explore our STOOL rentals for a glimpse of beautiful pieces we can offer.

[[cz]]V průběhu let jsme pečlivě vybíraly jednotlivé kousky a tak vznikla ucelená kolekce, kterou Vám moc rádi nabídneme v našem STOOL rentals k pronájmu. Máme radost, že většina našich kousků je na míru vyrobena místními výrobci, se kterými dlouhodobě spolupracujeme. Zároveň věříme, že služby pronájmu nejen šetří náklady, ale jsou šetrné i k našemu životnímu prostředí. Budeme moc rády, když objevíte naši kolekci STOOL rentals.

Stool

[[cz]]Kurzy[[en]]Workshops

[[en]]Sharing . Inspiring . Encouraging . Guiding & Teaching. Let' spend time, be creative, learnt and grow together.  Just like flowers we are meant to grow. These one-to-one or small group workshops are particularly well-suited for those who value tailored, focused learning. If you feel the call, come be with us and experience the in person workshop. We´d love to have you.


[[cz]]Sdílení . Inspirace . Vzájemné povzbuzení. Pojďme spolu pobýt, být kreativní, učit se a společně růst.  Tyto lekce jsou myšleny především jako individuální, popřípadě pro velmi malé skupinky, aby bylo možné se maximálně zaměřit na Vaše sny a potřeby. Pokud cítíte, že toto by mohlo být právě pro Vás, zavolejte nebo napište, moc rády Vás uslyšíme. Kurzy probíhají u nás ve studiu na Letné.

Be inspired

[[en]]let’s work together[[cz]]Máte zájem o setkání?