Kaitlyn & Richard

Kaitlyn je z Floridy, Richard z Prahy a žijí spolu v New Yorku. Praha byla jasnou volbou. Chtěli uspořádat elegantní, romantickou Black Tie svatbu a zároveň propojit české i americké tradice a tak spolu s rodinou a přáteli prožít jeden nezapomenutelný den.
Kaitlyn si moc přála svou kytici v krásných podzimních barvách a tak jsme se nakonec rozhodli pro výrazné barvy i na hostinu v Císařském sále Lobkowického paláce, zatímco obřad byl ve znamení neutrálních tónů. Úžasný den to byl, moc děkuju!

Kaitlyn is from Florida, Richard is from Prague and they live together in New York. Prague was the obvious choice. They wanted to have an elegant, romantic Black Tie wedding and at the same time combine Czech and American traditions to have one unforgettable day with family and friends.
Kaitlyn really wanted her bouquet in beautiful autumn colors, so we ended up opting for bold colors for the reception in the Imperial Hall of the Lobkowicz Palace, while the ceremony was in neutral tones. It was an amazing day, thank you so much!

[[en]]year[[cz]]rok

2022

[[en]]Photography[[cz]]Fotografie

Štěpán Vrzala

[[en]]VIDEO[[cz]]VIDEO

[[en]]Planning & organization[[cz]]Plánování a organizace

Exclusive weddings

[[en]]Location[[cz]]Lokalita

Lobkowicz palace

[[en]]Graphic design[[cz]]grafický design

Manu kreative

No items found.
No items found.
previous
next
[[en]]All weddings[[cz]]všechny svatby